RN732ATTD1001B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1001B50
Description
RES 1K OHM 0.1% 1/10W 0805
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height :
500μm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1%
EAR99
Case Code (Metric) :
Resistance :
1kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1001B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1001B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C