RN732ATTD1001B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1001B25
Description
RES 1K OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
32
In Stock :
32
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
500μm
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
2012
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Voltage - Rated :
100V
RN73
Military Standard :
Not
Case Code (Imperial) :
0805
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1kOhm
Voltage - Rated DC :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Depth :
1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Published :
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1001B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1001B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C