RN732ATTD1001A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1001A05
Description
RES 1K OHM 0.05% 1/10W 0805
yes
Working Voltage :
150V
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C