RN732ATTD1000F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1000F50
Description
RES 100 OHM 1% 1/10W 0805
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
100Ohm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
EAR99
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
5.499807mg
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C