RN732ATTD1000F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1000F25
Description
RES 100 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
2
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Resistance :
100Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1000F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1000F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C