RN732ATTD1000F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1000F10
Description
RES 100 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
100Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
0805 (2012 Metric)
Series :
RN73
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1000F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1000F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C