RN732ATTD1000D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1000D25
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
100Ohm
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN732ATTD1000D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1000D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C