RN732ATTD1000D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1000D100
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
100Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W