RN732ATTD1000C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1000C10
Description
RES 100 OHM 0.25% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
100Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1000C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1000C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C