RN732ATTD1000B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1000B50
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0805
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
100Ohm
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1000B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1000B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C