RN732ATTD1000B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1000B25
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
100Ohm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
100V
Weight :
5.499807mg
Moisture Resistant
Height :
500μm
Datasheets
RN732ATTD1000B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1000B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C