RN732ATTD1000B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1000B10
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0805
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
100Ohm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
500μm
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Datasheets
RN732ATTD1000B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1000B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C