RN732ATTD1000B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1000B05
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
100Ohm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W