RN732ATTD1000A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1000A25
Description
RES 100 OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
100Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C