RN731JTTD98R8F50
Mfr.Part #
RN731JTTD98R8F50
Description
RES 98.8 OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Resistance :
98.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD98R8F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD98R8F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C