RN731JTTD98R8D50
Mfr.Part #
RN731JTTD98R8D50
Description
RES 98.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Resistance :
98.8Ohm
Datasheets
RN731JTTD98R8D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD98R8D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C