RN731JTTD98R8D100
Mfr.Part #
RN731JTTD98R8D100
Description
RES 98.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
98.8Ohm
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD98R8D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD98R8D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C