RN731JTTD98R8B50
Mfr.Part #
RN731JTTD98R8B50
Description
RES 98.8 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
98.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm