RN731JTTD98R8B25
Mfr.Part #
RN731JTTD98R8B25
Description
RES 98.8 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
98.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD98R8B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD98R8B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C