RN731JTTD9882F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9882F50
Description
RES 98.8K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Resistance :
98.8kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD9882F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9882F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C