RN731JTTD9882F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9882F25
Description
RES 98.8K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
98.8kOhm
Datasheets
RN731JTTD9882F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9882F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C