RN731JTTD9882F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9882F100
Description
RES 98.8K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Resistance :
98.8kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD9882F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9882F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C