RN731JTTD9882D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9882D25
Description
RES 98.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Resistance :
98.8kOhm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD9882D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9882D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C