RN731JTTD9882B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9882B25
Description
RES 98.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
98.8kOhm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9882B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9882B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C