RN731JTTD9881F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9881F25
Description
RES 9.88K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
9.88kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD9881F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9881F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C