RN731JTTD9881F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9881F100
Description
RES 9.88K OHM 1% 1/16W 0603
2
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
9.88kOhm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD9881F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9881F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C