RN731JTTD9881D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9881D25
Description
RES 9.88K OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Pbfree Code :
Resistance :
9.88kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD9881D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9881D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C