RN731JTTD9881D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9881D100
Description
RES 9.88K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
9.88kOhm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD9881D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9881D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C