RN731JTTD9881C25
Mfr.Part #
RN731JTTD9881C25
Description
RES 9.88K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.88kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD9881C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9881C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C