RN731JTTD9881B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9881B25
Description
RES 9.88K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
9.88kOhm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
RN73
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9881B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9881B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C