RN731JTTD9881A25
Mfr.Part #
RN731JTTD9881A25
Description
RES 9.88K OHM 0.05% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
9.88kOhm