RN731JTTD9881A10
Mfr.Part #
RN731JTTD9881A10
Description
RES 9.88K OHM 0.05% 1/16W 0603
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
0603 (1608 Metric)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
9.88kOhm
Tolerance :
±0.05%
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD9881A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9881A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.88kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C