RN731JTTD9880F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9880F50
Description
RES 988 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
988Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD9880F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9880F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 988Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C