RN731JTTD9880D50
Mfr.Part #
RN731JTTD9880D50
Description
RES 988 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
988Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD9880D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9880D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 988Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C