RN731JTTD9880D100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD9880D100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 988 OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
988Ohm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm