RN731JTTD9880B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9880B25
Description
RES 988 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Resistance :
988Ohm
Pbfree Code :
Surface Mount
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD9880B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9880B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 988Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C