RN731JTTD9880B05
Mfr.Part #
RN731JTTD9880B05
Description
RES 988 OHM 0.1% 1/16W 0603
Thin Film
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
988Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Datasheets
RN731JTTD9880B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9880B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 988Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C