RN731JTTD97R6F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD97R6F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 97.6 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Resistance :
97.6Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V