RN731JTTD97R6D50
Mfr.Part #
RN731JTTD97R6D50
Description
RES 97.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
97.6Ohm
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD97R6D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD97R6D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 97.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C