RN731JTTD97R6D100
Mfr.Part #
RN731JTTD97R6D100
Description
RES 97.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Resistance :
97.6Ohm
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD97R6D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD97R6D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 97.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C