RN731JTTD97R6B50
Mfr.Part #
RN731JTTD97R6B50
Description
RES 97.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
97.6Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
yes
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW