RN731JTTD9762F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9762F50
Description
RES 97.6K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistance :
97.6kOhm
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Series :
RN73
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD9762F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9762F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 97.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C