RN731JTTD9762D50
Mfr.Part #
RN731JTTD9762D50
Description
RES 97.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
97.6kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C