RN731JTTD9762D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9762D25
Description
RES 97.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
97.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
RN73
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD9762D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9762D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 97.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C