RN731JTTD9762D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9762D100
Description
RES 97.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
97.6kOhm
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD9762D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9762D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 97.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C