RN731JTTD9761F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9761F100
Description
RES 9.76K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
9.76kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
yes
Datasheets
RN731JTTD9761F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9761F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C