RN731JTTD9761D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9761D25
Description
RES 9.76K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Case Code (Imperial) :
Resistance :
9.76kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Datasheets
RN731JTTD9761D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9761D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C