RN731JTTD9761B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9761B25
Description
RES 9.76K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
34
In Stock :
34
Tolerance :
±0.1%
Published :
2011
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.76kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
0603
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9761B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9761B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C