RN731JTTD9761B10
Mfr.Part #
RN731JTTD9761B10
Description
RES 9.76K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.76kOhm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD9761B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9761B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C