RN731JTTD9761A25
Mfr.Part #
RN731JTTD9761A25
Description
RES 9.76K OHM 0.05% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
9.76kOhm
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN731JTTD9761A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9761A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C